سه شنبه 28 خرداد 1398

ستاد بحران شهرستان تالش به ریاست استاندار گیلان برگزار شد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/07/12 00:06 بازدید: 249

به گزارش روابط عمومی فرمانداری تالش ، فرماندار تالش در ستاد بحران شهرستان که به ریاست استاندار گیلان در دبیرستان تیزهوشان میزرا کوچک با حضور مدیران کل استانی امروز چهارشنبه 11 مهر 97 برگزار شد گفت : بارش شدید باران از نیمه های شب روز پنج شنبه 4 مهر ماه آغاز شد ، با توجه به هماهنگی های قبلی و امادگی دستگاه های خدمات و امداد رسان در نقاط بحرانی آماده باش بودند .

سید عیسی مهدوی افزود : در همان ساعات اولیه تلاش شد در نقاط حساس توسط نیرو های امدادی و خدماتی ساکنین خانه های آسیب دیده و وسایل و اسباب و اثاثیه انان به مکان امن منتقل شد تا از شدت آسیب های جانی و مالی کاسته شود .

فرماندار تالش ضمن تقدیر و تشکر از دکتر مصطفی سالاری استاندار محترم گیلان و اوسط اکبری مقدم معاون امور عمرانی استانداری که از ساعات اولیه انتصاب شان در منطقه سیل زده تالش حضور بهم رساندند و در جلسه بحران شهرستان شرکت نمودند .

فرماندار تالش از آیت الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیع در استان گیلان و امام جمعه رشت که در منطقه سیل زده شهرستان برای بازدید میدانی حضور بهم رساندند که موجب دلگرمی مردم و دستگاه های خدماتی و امدادرسانان شد تقدیر و تشکر کرد .

وی به گزارش اجمالی از اقدامات دستگاه های خدماتی در جریان سیل اخیر را عنوان کرد و گفت : به زیر ساخت های شهرستان تالش 126 میلیارد تومان خسارت وارد شده است .

فرماندار تالش افزود : 11 رشته رودخانه در طول 93 کیلومتری شهرستان تالش وجود دارد که رودخانه ناورود و کرگانرود از رودخانه های پر آب و اصلی شهرستان می باشد .

وی ادامه داد و گفت : ساماندهی رودخانه ها و تثبیت جداره های آن در نقاط مسکونی جهت جلوگیری از حوادث مشابه ضروری می باشد .

مهدوی عنوان کرد : کشاورزی تالش بعنوان منبع اصلی اشتغال برای حدود 60 درصد مردم تالش می باشد که به صورت سنتی آبیاری می شود که 110 سردهنه وجود دارد که در سیل اخیر به شدت آسیب دیده اند و نیاز به بازسازی اساسی دارند .

وی گفت : در برخی از روستاها به لوله های آب شرب آسیب جدی دیده اند  که نیاز به بازسازی اساسی دارند .

فرماندار تالش در خصوص پل بیست متری عنوان کرد : با عنایت استاندار گیلان و دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور تامین اعتبار شده و انتخاب پیمانکار انجام شده که نیازمند به حمایت ویژه جهت احداث سریعتر این پروژه بزرگ است .

 

 

 

فرماندار
دولت و ملت همدلی و همزبانی