چهارشنبه 1 اسفند 1397
فرماندار تالش گفت:

خسارات و خرابی های سیل شهرستان تالش همزمان با توقف بارندگی جبران می شود.

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/07/14 23:24 ویرایش : ‎1397/07/14 23:31 بازدید: 214

جلسه ستاد مدیریت بحرانبه ریاست فرماندار تالش و با حضور اعضای شورای تامین ، معاون عمرانی فرماندار ، بخشداران و اعضای ستاد بحران شهرستان عصر امروز شنبه (97/7/14) در سالن اجتماعات  فرمانداری تالش برگزار شد .

سیدعیسی مهدوی در جلسه ستاد بحران تالش گفت : با توجه به هشدارهای سازمان هواشناسی در خصوص بارش شدید باران در شمال کشور، سبب شد تا کلیه دستگاه های اجرایی فعال در شهرستان تالش از روز جمعه (13 مهر) تاکنون با هدف خدمات رسانی بهتر، در حال آماده باش و حضور در مناطق حادثه خیز باشند.

وی با بیان اینکه برخلاف انتظارات در خصوص توقف باران در ظهر امروز، بارش باران تا فردا (یکشنبه) ادامه خواهد داشت، افزود: شرایط جغرافیایی تالش سبب شده است تا شاهد بارش با شدت و یا ضعف در مناطق مختلف شهرستان باشیم.

وی با بیان اینکه ما منتظر توقف بارندگی برای ارائه خدمات بیشتر و جبران خسارات و خرابی های سیل هستیم، افزود: اگر این وضعیت تداوم یابد، باید آمادگی لازم برای انتقال منازل مسکونی مردم را برای دور کردن از مسیر سیل داشته باشیم.

مهدوی با اشاره به اینکه جلسه مذکور برای دو منظور چگونگی ارائه خدمات در صورت توقف و یا تداوم بارندگی برگزار شده است، خاطرنشان کرد: در حال جبران خسارات ناشی از سیل هفته گذشته بودیم که سیل دوم این اجازه را از دستگاه های اجرایی و خدمات رسان سلب کرد.

وی اقدامات انجام شده در خرجگیل اسالم را تأثیرگذار برشمرد و اضافه کرد: با اقدامات به موقع منازلی را که در خطر سیلاب قرار داشتند، در حداقل ترین زمان ممکن تخلیه شدند.

فرماندار تالش از تلاش های نیروهای هلال احمر، انتظامی و نظامی، بخشداری ها، شهرداری ها، دهیاری ها، راه، برق، گاز، آب و سایر ادارات و نهادها در تلاش بی وقفه برای خدمات رسانی تقدیر کرد و توضیح داد: در بخش های حویق، لیسار و اسالم، بحران مناطق مذکور با آمادگی لازم بخشداران و شهرداری ها به خوبی مدیریت شد.

وی ضمن اشاره به وظایف ستاد بحران، بر آمادگی همه جانبه اعضای این ستاد تأکید کرد و افزود: اقدامات انجام شده در منطقه «پی سرا» و «طولارود» سبب شد تا در این منطقه شاهد بروز مشکلات حادی نباشیم.

فرماندار تالش در پایان ضمن تقدیر و تشکر از اصحاب رسانه و مطبوعات که در زمان بحران هم در کنار مسئولین هستند خاطر نشان کرد : در زمان بحرانی همه دستگاه های اجرایی ، خدماتی و امداد رسان به دنبال مقابله با بحران هستند و هدف همه ما یکی است و اصحاب رسانه نباید در انعکاس اخبار از تلاش های مسئولین اعضای ستاد بحران تبعیضی قائل شوند  .

 

فرماندار
دولت و ملت همدلی و همزبانی