چهارشنبه 1 خرداد 1398
فرماندار تالش مطرح کرد:

انتقاد سازنده رسالت خبرنگاران است/استقبال از تشکیل سازمان های مردم نهاد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/05/18 12:04 بازدید: 324

فرماندار تالش گفت : نقد منصفانه و سازنده رسالت خبرنگاران است و زمینه ساز گره گشایی از مشکلات بوده و به ارتقای منطقه کمک می کند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری تالش ،  سید عیسی مهدوی در جمع خبرنگاران خبرگزاری ها،  پایگاه های خبری و مطبوعات تالش به مناسبت هفدهم مرداد روز خبرنگار در محل سالن اجتماعات  فرمانداری این شهرستان با تاکید بر اینکه بین انتقاد و تخریب تفاوت بسیاری وجود دارد و انتقاد سازنده خبرنگاران در رشد  و توسعه منطقه مفید بوده و عامل مهمی در کمک به مسئولان  در انجام امور است، اظهار کرد:  نقد مدیریت ها توسط خبرنگاران و با ارائه پیشنهاد های دقیق بسیار اثر گذار است و به پیشرفت و شکوفایی استعداد ها و قابلیت های شهرستان  کمک شایانی می‌کند.

 وی با بیان اینکه   اطلاع رسانی دقیق ، به موقع ، شفاف و فراگیر  با در نظر  گرفتن منافع عمومی همیشه مورد تاکید نظام، انقلاب و همچنین دولت تدبیر و امید بوده است، افزود: دولت تدبیر و امید  تمامی ظرفیت های قانون اساسی  در مورد مطبوعات  را رعایت کرده است.

مهدوی با اشاره به اینکه حفظ شخصیت انسان همواره مورد تاکید قرآن کریم بوده است، گفت: دغدغه  اصلی خبرنگاران باید  پیشرفت شهر  در سایه همدلی و تعامل سازنده باشد. فرماندار تالش اهمیت مطالبه حقوق  مردم با مشارکت رسانه ها  را یادآور  شد و تصریح کرد: خبرنگاران حلقه اتصال مردم و مسئولان هستند و در بحث انتقاد خبرنگاران بستر همواره آماده بوده و این همان تعریف دموکراسی است‌.

وی خبرنگاری را شغلی پرخطر و سخت عنوان و اظهار کرد:  اعتقاد دارم مسئولیت اصحاب رسانه بسیار سنگین است و خبرنگاران باید همواره  با افتخار مورد تکریم و احترام مسئولان باشند.

مهدوی نقش شفاف سازی خبرنگاران به عنوان چشمان بینا و ناظران جامعه را یادآور شد و گفت: مسئولان و خبرنگاران در جریان اطلاع رسانی به یکدیگر  وابسته هستند. وی تصریح کرد: در نظام مقدس جمهوری اسلامی  بستر برای خبرنگاران  و جایگاه و حقوق  آنها به درستی تعریف شده است ولی مسئولان باید این بستر  را به درستی اجرایی کنند.

 فرماندار تالش با تاکید بر اهمیت و  اجرا شدن  مسائل صنفی مربوط به خبرنگاران شهرستان تالش، گفت: ایجاد کانون صنفی خبرنگاران  شهرستان تالش برای دفاع از حقوق خبرنگاران این خطه از کشور ، مطالبه خبرنگاران  تالشی بود که عملی شد و امیدواریم  با همکاری دوستان رسانه تمامی  مشکلات شهرستان رفع و منجر به توسعه همه جانبه و پایدار شود.

مهدوی از آمادگی فرمانداری شهرستان تالش برای تشکیل سازمان های مردم نهاد در شهرستان تالش  خبر داد و گفت: نقش سازمان های مردم نهاد در باز تولید سرمایه های اجتماعی  و مشارکت عمومی بسیار مهم است و در واقع فلسفه تشکیل سازمان های  مردم نهاد ، سازماندهی مشارکت مردم به ویژه  جوانان در امور فعالیت های اجتماعی است.

 وی با اشاره به تاکید دولت به اشتغال و معیشت  مردم ، اظهار کرد: دولت حرکت خوبی را در این زمینه  و اشتغال  جوانان  آغاز  کرده است و موضوع  اقتصاد و بهبود معیشت زندگی مردم اولویت  اول دولت در خدمات رسانی است.

 در این مراسم خبرنگاران مسائل و مشکلات حرفه خود را مطرح و در پایان به همت فرمانداری شهرستان تالش از  44نفر از اصحاب  رسانه  این شهرستان با اهدا لوح تقدیر و هدایایی تجلیل  به عمل آمد.

فرماندار
دولت و ملت همدلی و همزبانی