چهارشنبه 1 اسفند 1397

دیدار اعضای شورای نگهبان شهرستان با فرماندار تالش به مناسبت فرا رسیدن 26 تیرماه سالروز تاسیس نهاد شورای نگهبان

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/04/20 18:19 بازدید: 173

فرماندار تالش:شورای نگهبان بعنوان نهادی که وظیفه ی نظارت بر تصویب قوانین و انطباق قوانین با شرع مقدس را برعهده دارد، همواره نقش بسزایی را از ابتدای تاسیس تا کنون در انقلاب اسلامی ایفا کرده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری تالش ، به مناسبت فرا رسیدن 26 تیرماه سالروز تاسیس نهاد شورای نگهبان رئیس و اعضای شورای نگهبان شهرستان تالش با حضور در محل فرمانداری  با سید عیسی مهدوی فرماندار تالش دیدار کردند .

فرماندار تالش با ستایش بحث وحدت گرایی در شهرستان اذعان داشت : با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری به امر وحدت ، نگاه شما عزیزان بخصوص در شهرستان ما به اصل وحدت گرایی قابل قدردانی است.

وی افزود : شاید در بحث های اجرایی شیوه های متفاوتی در دستگاه های مختلف در پیش گرفته شود،اما اهداف و آرمان ها و مسیر همواره مشخص و معین است و مقصد همه ما پیشبرد آرمان های نظام انقلاب اسلامیست.

مهدوی ضمن اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در بحث های اقتصادی و اشتغال خاطر نشان کرد :  با وجود حجمه های بسیار و فشار های اقتصادی تحمیل شده بر کشور، خوشبختانه امسال اتفاقات خوبی در بحث اشتغال رقم خورده و خواهد خورد‌

وی گفت : بیش از سه هزار طرح معرفی شده در موضوعات مختلف اعم از طرح های صنعتی،کشاورزی و گردشگری و ...در شهرستان در دست داریم که در صورت اجرایی شدن بخشی از این طرح ها مباحث مربوط به اشتغال شهرستان هموارتر خواهد شد.

فرماندار تالش برای چندمین بار به موضوع تنش آبی شهرستان اشاره کرد و افزود : به جرات میتوان گفت که شهرستان تالش از پر تنش ترین شهرها در باب کمبود آب می باشد چرا که متاسفانه در این شهرستان منابع ذخیره آبی مطمئن و کافی وجود ندارد.

سید عیسی مهدوی ضمن اشاره به اقدامات انجام شده در چند ماه اخیر و راه اندازی چاه فلمن متذکر شد : با وجود اینکه منکر مشکلات مربوط به کمبود آب شهرستان نبوده و نیستیم اما انتقال تنش های بی وقفه ی رسانه ای و برخی سایت ها،باعث وحشت انگیزی در سایر کشاورزان،ایجاد ذهنیت غلط حل نشدن مشکلات، و در نتیجه کاهش سرعت مدیریت مسئولین در بهبود شرایط خواهد شد که امید است در ادامه راه شاهد همراهی بیشتر رسانه ها برای آسودگی خاطر مردم باشیم.

بالاترین مقام اجرایی شهرستان با ذکر این نکته که ما بدنبال پایداری در آب کشاورزی شهرستان هستیم اعلام کرد : بامید خدا اولین فاز سد لاستیکی شهرستان تا پایان سال جاری به بهره برداری میرسد و دو سد لاستیکی دیگر نیز در دست اقدام است.

وی گفت : هر کدام از این سدها دارای ظرفیت آبیاری ۳هزار هکتار اراضی شهرستان هستند که با راه اندازی آنها ان شالا کشاورزان از این پروژه منتفع خواهند شد.

فرماندار تالش در انتها  سکونتگاهی شدن روستاها و ییلاقات را خطری جدی برای شهرستان عنوان کرد و گفت:نباید فراموش کنیم که بسیاری از شهرهای شمالی با فروش زمین ها و تبدیل شدن روستاها به سکونتگاه های افراد غیربومی به چه سرنوشتی دچار شدند و چه ضررهایی به اقتصاد روستا و شهرستان و مردم با این اقدام وارد می شود.

فرماندار تاکید کرد:فروش زمین ها به افراد غیر بومی آن هم به قیمت های غیرواقعی عملا مردم ما را مستاجر زمین های خود خواهد کرد، مستاجرانی که چه بسا شان و منزلتشان در سرزمین خودشان  هم حفظ نشود.از این رو ما امیدواریم ماهیت و اصالت روستاها برای ورود گردشگران حفظ شود چرا که در گردشگری امروز، بحث حفظ اصالت و ارزش ها بسیار حائز اهمیت است که رعایت این نکته به رونق اقتصاد روستاها و ماندگاری مردم در آن نیز کمک شایانی خواهد کرد‌

 

فرماندار
دولت و ملت همدلی و همزبانی