چهارشنبه 1 خرداد 1398

پیام بخشدار کرگانرود به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/07/01 17:02 بازدید: 248

مانی زرشکی بخشدار کرگانرود به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس پیامی صادر نمود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری تالش ، متن پیام بدین شرح است :

بسم الله الرحمن الرحیم

31 شهریور هر سال برای ملت ایران نشانگر آغاز جنگ تحمیلی و دفاع غیورانه فرزندان خود و یادآور رشادت ها و دلیری های سربازان جان بر کف این ملت از مرزها و تمامیت ارضی ایران اسلامی است. جوانان و شیرمردان و شیرزنانی که خالصانه و از سر وظیفه برای حفظ میهن خود از علایق و خواسته های دنیوی خود چشم پوشیدند و آرمان های ملی و دینی خود را بر خواسته های خود ترجیح دادند تا ایران و ایرانی بماند و انقلاب اسلامی به حیات خود ادامه دهد.

در دوران هشت ساله دفاع مقدس میدان دادن به جوانان امری طبیعی و مسبوق سابقه بود و از شهیدان همت و زین الدین گرفته تا باکری ها همه کمتر از سی سال داشتند و به نحو احسن توانستند جبهه نبرد علیه دشمن بعثی را مدیریت کنند. امروز نیز که جوان گرایی نیاز بی بدیل جامعه ماست اعتماد به نسل جوان برای انتقال کرسی های مدیریتی بیش از پیش احساس می شود امری که در طولانی مدت می تواند به بهبود کیفیت مدیریت و سیاست ورزی در ایران کمک شایانی کند.

هشت سال دفاع مقدس شاید چندین دهه قبل به پایان رسیده باشد اما یاد شهدای آن هشت سال و از خود گذشتگی های آنان همیشه در یادها باقی است و بایستی همواره از آن دوران درس گرفت و برای ایجاد آینده ای بهتر آن را سرمشق قرار داد. ایران امروز بیشتر از هر زمان دیگری نیازمند مرور تاریخ معاصر و تجربیات تلخ و شیرین خود است تا از تکرار اشتباهات جلوگیری و به استفاده از الگوها و درس های مفید برآمده از فرهنگ دفاع مقدس در آینده اهتمام ورزد.

در پایان ضمن تسلیت ایام سوگواری سیدالشهدا امام حسین(ع) و شهادت امام سجاد(ع)، هفته دفاع مقدس را خدمت ملت شریف ایران و خانواده معزز شهدای هشت سال دفاع مقدس، تبریک و تهنیت عرض می کنم.

 

     مانی زرشکی

   بخشدار کرگانرود

فرماندار
دولت و ملت همدلی و همزبانی